Warsztaty z łódzkim IPN-em

IPN
26 października 2018 r. w ramach realizowanego w łódzkim IPN projektu „Pamiętamy o łódzkich ofiarach »Intelligenzaktion« (1939-1940)” pracownicy pionu edukacyjnego przeprowadzili zajęcia dla uczniów, w których uczestniczyli również gimnazjaliści z naszej szkoły.
       Uczestnicy siedmiu szkół z Łodzi i regionu wysłuchali wykładu na temat zbrodni niemieckich i sowieckich na ziemiach polskich w latach 1939-1945, wzięli udział w warsztatach na temat  mechanizmów terroru – zagłady polskich elit w okresie drugiej wojny światowej. Uczniowie zaprezentowali również 3-minutowe prezentacje na temat wylosowanej postaci – ofiary Intelligenzaktion. Nasza grupa zaprezentowała losy Władysława Krzemińskiego.
       Kolejne zadanie uczestników  to przygotowanie koncepcji upamiętnienia łódzkich ofiar Intelliganzaktion w przestrzeni miejskiej. Projekty zostaną zaprezentowane publicznie 16 listopada, podczas uroczystego podsumowania projektu.