ŚWIETLICA SZKOLNA

1. Dla uczniów, którzy muszą dłużej przebywać w szkole ze względu na czas pracy ich rodziców lub dojazd do domu, dla uczniów zwolnionych z zajęć edukacyjnych oraz dla uczniów wymagających opieki pedagogiczno-psychologicznej w szkole funkcjonuje świetlica szkolna.

2. Świetlica jest placówką wychowania pozalekcyjnego.

3. Świetlica jest czynna w godzinach 7.00 – 16.30 w dniach nauki szkolnej.

4. Podstawowym zadaniem świetlicy jest zapewnienie uczniom zorganizowanej opieki oraz rozwoju zainteresowań, uzdolnień i umiejętności.

5. W świetlicy prowadzone są zajęcia w grupach wychowawczych. Liczba uczniów w grupie nie powinna przekraczać 25.

6. Szczegółowe zasady korzystania ze świetlicy określa regulamin świetlicy zatwierdzony przez Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 10 w Piotrkowie Trybunalskim.

7. Zapisy do świetlicy szkolnej prowadzone są na podstawie karty zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej w terminie do 14 września.

8. Świetlica jest organizowana w wypadku przydziału przez organ prowadzący szkołę środków finansowych na jej działalność.

9. Czas pracy świetlicy ustala dyrektor szkoły po zasięgnięciu opinii reprezentacji rodziców w zależności od możliwości szkoły.

10. Celem działalności świetlicy jest zapewnienie uczniom zorganizowanej opieki bezpośrednio przed i po zajęciach dydaktycznych.

CZAS PRACY ŚWIETLICY

od poniedziałku do piątku

__________________________________

Rodzic/opiekun prawny/osoba wskazana odbiera dziecko w zadeklarowanych godzinach.
W przypadku potrzeby zwolnienia dziecka z zajęć świetlicowych, zmiany godzin wyjścia, wyjątkowego odebrania dziecka przez osobę inną niż podana w zgłoszeniu-rodzic/opiekun prawny musi skontaktować się z wychowawcą pisemnie, osobiście lub telefonicznie, w innym przypadku dziecko nie zostanie zwolnione.

Rodzic JEST ZOBOWIĄZANY do odbioru dziecka najpóźniej do godz. 16.30.

ŚWIETLICA SZKOLNA REALIZUJE ZADANIA ZAWARTE W PROGRAMIE PROFILAKTYKI, PROGRAMIE WYCHOWAWCZYM SZKOŁY, PLANIE PRACY SZKOŁY ORAZ PLANIE PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO.

Cały dokument zadań świetlicy dostępny do pobrania w załączniku w formacie pdf.
Cały dokument programów realizowanych na świetlicy dostępny w załączniku w formacie pdf.
Cały dokument planu pracy świetlicy dostępny do pobrania w załączniku w formacie pdf.