UCZCILIŚMY 101 ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

1
Dziś, 11 listopada 2019 r. , obchodzimy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W uroczystościach miejskich, które rozpoczęły się w Kościele oo. Bernardynów  udział wzięli dyrektor szkoły Michał Czarczyk oraz wicedyrektor Dariusz Tokarski. Społeczność szkoły reprezentowana była w uroczystościach również przez uczniów w poczcie sztandarowym, pod opieką Pani Jolanty Piery i Pani Eweliny Pabich.
        Po Mszy Św. delegacje ze szkół oraz przybyli na uroczystości piotrkowianie spotkali się pod pomnikiem Grobu Nieznanego Żołnierza, na Placu Kościuszki, gdzie uroczyście odśpiewano hymn narodowy. Następnie wszyscy wysłuchali okolicznościowego przemówienia Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, Pana Krzysztofa Chojniaka.
Po odczytaniu apelu pamięci, żołnierze Kompanii Honorowej 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego oddali salwę honorową.
        Ostatnim punktem dzisiejszych obchodów święta Niepodległości było złożenie wieńców pod pomnikiem Grobu Nieznanego Żołnierza.