PAMIĘTAMY O TYCH, KTÓRZY ODESZLI

Listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych.

A choć ich życia płomień zgasł,
To myśli o nich
Są przecież w nas…

W dniu 9 listopada 2019 roku w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się tradycyjna Msza Św. w intencji zmarłych nauczycieli, absolwentów i pracowników szkół piotrkowskich. Mszę celebrował i wygłosił kazanie Ksiądz Paweł Lipiński, proboszcz parafii.

W liturgii, oprócz dyrektora szkoły Michała Czarczyka i wicedyrektora Dariusza Tokarskiego, uczestniczyły również władze miasta, z Wiceprezydentem Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Panem Andrzejem Kacperkiem na czele, Wiceprzewodniczącym Rady Miasta Mariuszem Staszkiem oraz dyrektorem piotrkowskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi, Tomaszem Trzaskaczem.

Ta tradycyjna msza, w której szkoły reprezentowane były przez poczty sztandarowe, jest szczególnym wyrazem pamięci o tych, którzy już odeszli z naszego grona.