GOTOWI DO ODŚPIEWANIA HYMNU

hymn
Społeczność Szkoły Podstawowej nr 10 w Piotrkowie Trybunalskim już po raz kolejny uczestniczyła dziś w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.

– 11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju – napisał w liście do dyrektorów szkół Minister Edukacji Narodowej.

8 listopada 2019 r., punktualnie o godzinie 11:11 wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami spotkali się na szkolnym boisku, by wspólnie odśpiewać 4-zwrotkowy Hymn państwowy.

Akcja, w której wzięliśmy udział, jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyło ponad 5 mln uczniów i nauczycieli z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą.

Jesteśmy przekonani, że ta wyjątkowa inicjatywa przyjmie się na stałe i już każdego roku radosne śpiewanie hymnu przez dzieci i młodzież, łącznie z dorosłymi stanie się wyjątkowo ciekawym akcentem upamietniającym rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.