ZASADY FUNKCJONOWANIA SP10

REGULAMIN FUNKCJONOWANIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 10
W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM
W CZASIE EPIDEMII
Podstawa prawna: Wytyczne GIS, MZ i MEN z dnia 5 sierpnia 2020 roku dla szkół podstawowych.

1. Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.

2. Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej.

3. Każdy wchodzący do budynku szkoły obowiązkowo korzysta z płynu do dezynfekcji rąk.

4. Opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wchodzić do przestrzeni wspólnej szkoły, zachowując zasady:
- 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi,
- dystansu od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m,
- dystansu od pracowników szkoły min. 1,5 m,
- opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosować środki ochronne: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).

5. Osoby trzecie przebywają na terenie szkoły zachowując następujące zasady: stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk, i w wyznaczonych obszarach.

6. Wyznaczona przez dyrektora szkoły osoba może dokonać pomiaru temperatury ciała każdemu przebywającemu na terenie szkoły (termometrem bezdotykowym). Wejście na teren szkoły jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na ewentualny pomiar temperatury ciała.
W przypadku temperatury powyżej 37,4 stopni osoba kierowana jest do miejsca odizolowania.

7. Jeżeli pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia/innego pracownika objawy mogące wskazywać na infekcję dróg oddechowych, w tym w szczególności gorączkę, kaszel, osoba ta zostanie odizolowana w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu, zapewniając min. 2 m odległości od innych osób. W przypadku ucznia niezwłocznie powiadomiony zostanie rodzic/opiekun o konieczności odebrania dziecka ze szkoły.
(Patrz procedury szkolne na wypadek podejrzenie zakażeniem)

8. W miarę możliwości szkoła organizuje pracę, która umożliwia zachowanie dystansu między osobami przebywającymi na terenie szkoły, szczególnie w miejscach wspólnych i ograniczy gromadzenie się uczniów na terenie szkoły oraz unikanie częstej zmiany pomieszczeń, w których odbywają się zajęcia.

9. Obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk (po przyjściu do szkoły należy bezzwłocznie umyć ręce), ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust (plakaty informujące na ścianach korytarzy szkolnych i toaletach).

10. Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów. Ograniczenie to nie dotyczy dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w szczególności z niepełnosprawnościami. W takich przypadkach należy dopilnować, aby dzieci nie udostępniały swoich rzeczy innym, natomiast opiekunowie dziecka powinni zadbać o regularne czyszczenie (pranie lub dezynfekcję) rzeczy.

11. Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub w sali lekcyjnej, w której uczeń odbywa zajęcia (przypisanej tylko jednej klasie). Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.

12. Uczniowie wchodzą do budynku szkoły z osłoną ust i nosa; po wejściu do klasy pod opieką nauczyciela uczniowie w sali lekcyjnej zdejmują maseczki/przyłbice.

13. Na terenie szkoły obowiązuje nakaz regularnej dezynfekcji rąk.

14. Na terenie szkoły rozstawione zostaną dyspensery (przy wejściach do szkół, na korytarzach, w salach lekcyjnych, stołówce szkolnej).

13. W miejscach wspólnych, poza salą lekcyjną, każdego obowiązuje noszenie maseczki/przyłbicy.

14. Każda klasa ma stale przypisaną salę lekcyjną.

15. Każda klasa ma wyznaczone strefy przebywania pod salą, w której ma lekcje.

16. Aby umożliwić bezpieczne korzystanie z szatni, wprowadza się różne godziny przychodzenia uczniów do szkoły.

17. Zajęcia świetlicowe odbywają się w świetlicy szkolnej, a razie potrzeby w innych salach dydaktycznych.

18. Personel kuchenny i pracownicy administracji oraz obsługi sprzątającej winni ograniczyć kontakty z uczniami oraz nauczycielami.

19. Woźne na bieżąco dezynfekują w szkole miejsca, w których przebywali uczniowie.

Zasady_w_czasie_pandemii_SP10 (docx) 0.01mb, (Pobrań: 216)