ZABAWA MATEMATYKĄ

srodek-DM
Dzień 12 marca 2018 roku jest Ogólnopolskim Dniem Matematyki.

Nasza szkoła również przyłączyła się do udziału w obchodach tego Święta. Hasło tegorocznego Dnia Matematyki to: „Matematyka od kuchni”.
W tym dniu trzyosobowe drużyny  reprezentowały swoje  klasy w turnieju matematycznym, który odbywał się:
- na 2 godzinie lekcyjnej dla klas 6 i 7
- na 3 godzinie lekcyjnej dla klas 4 i 5
Wśród klas 6 i 7 najlepsza okazała się reprezentacja klasy 7c (Adam G, Szymon G, Sebastian S), a wśród klas  4 i 5 najlepsza okazała się reprezentacja z klasy 5a (Janek K, Kacper M, Aleksander K) – te drużyny zajęły I miejsca. GRATULUJEMY!!
Rozwiązywanie zadań ma sprawiać przyjemność, a nie być kolejnym stresującym testem. Zadania w turnieju matematycznym nie wymagały wiedzy matematycznej – wystarczył otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką. Dzień Matematyki stworzony jest po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać jasną stronę tej nauki.