WOLNOŚĆ KOCHAM I ROZUMIEM

Pod takim hasłem odbyła się dziś w naszej szkole niezwykła lekcja patriotyzmu.
Święto Niepodległości to dla każdego Polaka wyjątkowy dzień - symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary oraz zwycięstwa. Zawsze to patriotyczne święto skłania wszystkich do refleksji nad wartością wolności oraz niepodległości.

Dla upamiętnienia tej 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie naszej szkoły przedstawili dziś, 14 listopada 2019 roku wyjątkową lekcję historii w postaci patriotycznej akademii, przygotowanej przez klasę 5a oraz 6b, pod kierunkiem Pani Agaty Kubackiej oraz Pani Katarzyny Koziorowskiej.
Uczniowie w bardzo ciekawy i obrazowy sposób, za pomocą wierszy i pieśni patriotycznych, przedstawili tragiczne losy naszej Ojczyzny oraz jej trudną drogę do odzyskania wolności.

Dzieci i młodzież szkolna z niezwykłym zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała także przygotowane przez kolegów i koleżanki prezentacje multimedialne oraz wysłuchała tej szczególnej poetyckiej lekcji historii.
       Dzięki dzisiejszej uroczystości uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 mieli kolejną okazję uświadomić sobie, że warto także i współcześnie kultywować pamięć o naszych przodkach.

Szczególne podziękowania dla absolwentki Gimnazjum nr 4, Aleksandry Mrówczyńskiej, która wzięła udział w naszym szkolnym święcie.