Warsztaty z Joe

joe-sam-w-domu
Uczniowie klasy VII c uczestniczyli dziś w warsztatach czytelniczych, które poprowadził pracownik wydawnictwa Akapit Press.
Bazą warsztatów była książka „Joe sam w domu” Joanny Nadin. Cele warsztatów to popularyzacja czytelnictwa i przybliżenie sylwetki Joe – bohatera powieści, który zostaje sam w domu. Na początku to wyzwanie i przygoda. Ale gdy mama nie wraca, a zapasy topnieją Joe i Asha podejmują decyzję, która zmieni ich życie na zawsze.

„Tytuł książki „Joe sam w domu” wywołuje skojarzenia z przebojem świątecznego kina rodzinnego, czyli z filmem „Kevin sam w domu" Chrisa Columbusa. Joe ma zupełnie inną sytuację życiową. I nie jest to historia o rozrabiających dzieciach, nieznośnym rodzeństwie, przezabawnych tatusiach nieudolnie krzątających się po kuchni, jeśli trzeba zastąpić w opiece nad dziećmi zajętą zawodowo mamę, czułych babciach i dziadkach, wspierających ciociach itp. – takich książek mamy mnóstwo.
fragment recenzji Aleksandry Piotrowskiej