ŚWIĘTUJEMY 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

1280x540
Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 10 im. Mikołaja Rej w Piotrkowie Trybunalskim włączyła się w uroczyste obchody 100-rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Świętowanie rozpoczęliśmy już 9 listopada 2018 r., kiedy to wspólnie wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego” o godz. 11:11, uczestnicząc tym samym w ogólnopolskiej akcji zorganizowanej z inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej pod hasłem: „Hymn Narodowy dla uczczenia stulecia odzyskania niepodległości”.  W trakcie szkolnych uroczystości 100 uczniów na 100 skakankach i przez 100 sekund upamiętniło na sportowo to ważne dla nas – Polaków wydarzenie.
Uczniowie na zakończenie akcji utworzyli biało-czerwoną flagę na szkolnym boisku.
W miejskich uroczystościach z okazji 100 lat niepodległości Polski, które odbyły się 11 listopada 2018 roku, udział wzięli: Pani Aleksandra Krawczyk i Pan Dariusz Tokarski, którzy po uroczystej mszy odprawionej w intencji wszystkich Polaków oraz po przemówieniu Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, Pana Krzysztofa Chojniaka, złożyli kwiaty pod grobem nieznanego żołnierza.