Spotkanie z Jolantą Horodecką – Wieczorek

ażeby spokojnie
mogły sypiać w nocy.”
Jolanta Horodecka – Wieczorek
Uczniowie klas czwartych uczestniczyli w spotkaniu z piotrkowianką, autorką literatury fantastycznej (powieści, opowiadania), bajek i baśni pisanych wierszem i prozą panią Jolantą Horodecką – Wieczorek. Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej 14 września 2017 r.
W czasie spotkania pisarka opowiadała o własnej twórczości literackiej, pasjach, czytała wybrane fragmenty utworów, m.in. "Wiatru tchnienie o Chopinie", odpowiadała na pytania młodych czytelników.
Wszystkie bajki i baśnie Jolanty Horodeckiej-Wieczorek opatrzone są emblematem „Bez przemocy”, posiadają głęboko humanistyczne przesłanie, wyrażone w formie morałów. Spotkanie przybliżyło uczniom twórczość piotrkowianki i zachęciło uczniów do poznania książek jej autorstwa.