Spotkanie z Anną Zgierun - Łaciną

p1030118
Anna Zgierun - Łacina spotkała się w miniony piątek z uczniami piotrkowskich szkół w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Z pasją i zaangażowaniem zdradzała tajniki warsztatu pisarskiego i opowiadała o swoich książkach. Zdradziła, że jej powieści obyczajowe, pisane pod nazwiskiem Łacina, wzajemnie się uzupełniają, a bohaterowie, którzy w jednym z opowiadań są główną postacią, w drugiej schodzą na plan dalszy. Dlatego każdą z książek można czytać osobno, ale także jako całość. Pisarka przybliżyła swoje publikacje: „Zadzwoń, kocham Cię”, „Niebo nad pustynią”, „Telefony do przyjaciela”. Zachęcała także do sięgnięcia po „Kradzione róże”, „Miłość pod Psią Gwiazdą”, „Czynnik miłości” i „Dziką jabłoń” i najnowszą powieść „Ostatnie wakacje”.
       Jako Anna Łacina pisze powieści obyczajowe, które najchętniej zaliczyłaby do literatury familijnej, ponieważ są tak skonstruowane, że nie zaszkodzą młodemu czytelnikowi, natomiast przeznaczone są dla nieco starszego odbiorcy, a przynajmniej dla tych, którzy lubią konwencję literatury młodzieżowej. Teksty sygnowane jako Anna Zgierun to fantastyka, albo książki dla dzieci młodszych.