Zasady, organizacja, ważne informacje

SZANOWNI  RODZICE,
DRODZY UCZNIOWIE!

Od poniedziałku, 18 stycznia br. uczniowie klas I-III,
wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym

(w okresie od 18 do 31 stycznia 2021 r.)

Uczniowie klas IV-VIII nadal będą się uczyć zdalnie,
godnie z obowiązującym dotychczas planem lekcji.

Przedstawiamy poniżej szczegóły dotyczące organizacji
funkcjonowania naszej szkoły po feriach:

1. Rodzice dziecka mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w indywidualną osłonę nosa i ust do zastosowania w przestrzeni wspólnej szkoły oraz w przestrzeni publicznej – zgodnie z aktualnymi przepisami prawa.

2. Jedna grupa uczniów (klasa) przebywa w danym dniu w wyznaczonej i stałej sali.

3. W każdym dniu do grupy przyporządkowani są ci sami, stali nauczyciele, którzy nie prowadzą w tym dniu zajęć stacjonarnych w innych klasach.

4. Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.

5. Obowiązuje ogólna zasada – każda grupa uczniów (klasa) w trakcie przebywania w szkole nie ma możliwości (lub ma ograniczoną do minimum) kontaktowania się z pozostałymi klasami.

6. Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej.

7. Każdy wchodzący do budynku szkoły obowiązkowo korzysta z płynu do dezynfekcji rąk.
W szkole ograniczono przebywanie osób z zewnątrz do niezbędnego minimum (obowiązuje je stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk, tylko osoby bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych) i w wyznaczonych obszarach.

8. Opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wchodzić do przestrzeni wspólnej szkoły, zachowując zasady:
  1. 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi,
  2. dystansu od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m,
  3. dystansu od pracowników szkoły min. 1,5 m,
  4. opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosować środki ochronne: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk),
  5. po doprowadzeniu dziecka, rodzice natychmiast opuszczają teren szkoły.

9. Wyznaczona przez dyrektora szkoły osoba może dokonać pomiaru temperatury ciała każdemu przebywającemu na terenie szkoły (termometrem bezdotykowym). Wejście na teren szkoły jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na ewentualny pomiar temperatury ciała.

10. Jeżeli pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia/innego pracownika objawy mogące wskazywać na infekcję dróg oddechowych, w tym w szczególności gorączkę, kaszel, osoba ta zostanie odizolowana w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu, zapewniając min. 2 m odległości od innych osób. W przypadku ucznia niezwłocznie powiadomiony zostanie rodzic/opiekun o konieczności odebrania dziecka ze szkoły.

11. W miarę możliwości szkoła organizuje pracę, która umożliwia zachowanie dystansu między osobami przebywającymi na terenie szkoły, szczególnie w miejscach wspólnych i ograniczy gromadzenie się uczniów na terenie szkoły oraz unikanie częstej zmiany pomieszczeń,
w których odbywają się zajęcia.

12. Obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk (po przyjściu do szkoły należy bezzwłocznie umyć ręce), ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust (plakaty informujące na ścianach korytarzy szkolnych i toaletach).

13. Każda klasa ma przypisaną toaletę we wskazanym sektorze szkoły.

14. Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów. Ograniczenie to nie dotyczy dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w szczególności z niepełnosprawnościami. W takich przypadkach należy dopilnować, aby dzieci nie udostępniały swoich rzeczy innym, natomiast opiekunowie dziecka powinni zadbać o regularne czyszczenie (pranie lub dezynfekcję) rzeczy.

15. Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub w sali lekcyjnej, w której uczeń odbywa zajęcia (przypisanej tylko jednej klasie). Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.

16. Uczniowie wchodzą do budynku szkoły z osłoną ust i nosa; po wejściu do klasy pod opieką nauczyciela uczniowie w sali lekcyjnej zdejmują maseczki.

17. Na terenie szkoły obowiązuje nakaz regularnej dezynfekcji rąk.

18. Na terenie szkoły rozstawione zostaną dyspensery (przy wejściach do szkół, na wszystkich korytarzach, w salach lekcyjnych, stołówce szkolnej).

19. W miejscach wspólnych, poza salą lekcyjną, każdego obowiązuje noszenie maseczki/przyłbicy.

20. Każda klasa ma stałe przypisaną salę lekcyjną. Uczniowie uczą się wyłącznie w jednej sali.

21. Każda klasa ma wyznaczone strefy przebywania pod salą, w której ma lekcje.

22. Aby umożliwić bezpieczne korzystanie z szatni, wprowadza się różne godziny przychodzenia uczniów do szkoły.

23. Zajęcia świetlicowe odbywają się w świetlicy szkolnej, a razie potrzeby w innych salach dydaktycznych.

RegulaminSp10_w_czasie_pandemii(aktualizacja) (doc) 0.12mb, (Pobrań: 148)