PIERWSZAKI ZŁOŻYŁY ŚLUBOWANIE

IMG_6057
Dziś, 22 października 2019 roku, uczniowie z klas pierwszych naszej szkoły uroczyście zostali przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 w Piotrkowie Trybunalskim.
    Na wstępie uroczystości Pan Dyrektor Michał Czarczyk przywitał przybyłych gości, a wśród nich: Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, Pana Krzysztofa Chojniaka, Wiceprzewodniczącą Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, Panią Wiesławę Olejnik, księdza prałata Grzegorza Gogola, proboszcza parafii św. Jakuba w Piotrkowie Trybunalskim oraz Panią Anettę Grudzień, przestawiciela Międzyzakładowej Komisji Oświaty i Wychowania "Solidarność".

Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, Pan Krzysztof Chojniak wyraził ogromne zadowolenie, iż może uczestniczyć w tak wyjątkowej dla uczniów uroczystości. Przyznał także, że to jedna z najważniejszych chwil w życiu każdego ucznia, który właśnie od dzisiaj stanie się pełnoprawną częścią społeczności szkolnej. Pan Prezydent złożył również wszystkim pierwszakom najlepsze życzenia.
Również Dyrektor szkoły przyznał, że uważa, iż wszyscy uczniowie klas pierwszych są w pełni gotowi, aby świadomie wstąpić w szeregi społeczności szkolnej.

Po przemówieniach Dyrektora szkoły i Prezydenta Miasta zaproszeni goście oraz rodzice obejrzeli montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów z klasy 1A oraz 1B pod kierunkiem wychowawców - Pani Edyty Świstak oraz Pani Pauliny Andryańczyk. Następnie dzieci ślubowały na sztandar Szkoły Podstawowej nr 10 w Piotrkowie Trybunalskim, natomiast pasowania uczniów dokonał Pan Michał Czarczyk, dyrektor szkoły.

Zdjęcia pochodzą ze strony piotrkow.pl