„Ojcowie Niepodległości” - niecodzienna lekcja historii

WP_20180521_001
Uczniowie klasy III c odbyli nietypowe spotkanie z liderami walki o wolną Polskę z 1918 r. - obejrzeli wystawę plenerową, która jest częścią akcji edukacyjnej Instytutu Pamięci Narodowej „Biało-czerwony szlak. Moja Niepodległa”. Inauguracja ekspozycji odbyła się w poniedziałek (21.05) ) w południe, na placu przed kościołem pw. św. Jakuba (Fara).

Historyczne opracowanie składa się z dwudziestu paneli, które m.in. zawierają mapę Polski z lat 1918-1923, pierwszą stronę „Monitora Polskiego” z 1 listopada 1918 r. oraz sylwetki liderów walki o wolną Polskę z 1918 r.: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego i Ignacego Daszyńskiego.
Wernisaż wystawy połączony był z promocją gry edukacyjnej memory„Twórcy Niepodległości”. Każdy uczeń mógł wygrać taką grę, warunkiem była odpowiedź na trzy pytania dotyczące informacji znajdujących się na planszach.