NIEZWYKŁA LEKCJA PRZYRODY

IMG_0415
Jastrząb, sokół i sowa – to ptaki, które dziś można było podziwiać na wyjątkowej lekcji przyrody.
      Ptaki drapieżne należą do najbardziej zwinnych, najinteligentniejszych i najszybszych ptaków występujących w przyrodzie. Ich rola – naturalnych selekcjonerów jest nieoceniona dla środowiska. Mimo że często żyją obok ludzi, bardzo rzadko można je obserwować w ich naturalnym środowisku, dlatego dziś, 7.02.2020 r.,  w naszej szkole udało się zorganizować wyjątkową lekcję przyrody.

W pokazie dzikich ptaków wzięły udział  klasy pierwsze, drugie, trzecie i czwarte. Podczas pokazu uczniowie spotkali się oko w oko z sową Płomykówką występująca w Polsce, poznali zwyczaje życia sokoła oraz dowiedzieli się, dzięki czemu jastrzębie nie latają wysoko na niebie.