„NIEZWYCIĘŻENI 1918-2018. OFIARY TOTALITARYZMÓW"

dyplom(1)
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II edycji ogólnopolskiego konkursu „Niezwyciężeni 1918–2018. Ofiary totalitaryzmów”.
        Film autorstwa Natalii Kalisiak, Weroniki Kałużnej Wiktora Chimiaka, Bartłomieja Szuberta o piotrkowianinie Stefanie Grocie Roweckim zakwalifikował się do etapu ogólnopolskiego.
        Wręczenie nagród, na którym obecni byli finaliści, odbyło się podczas oficjalnej gali 7 października w Centrum Edukacyjnym „Przystanek Historia” im. Janusza Kurtyki. Zadaniem uczestników konkursu było wybranie osoby odznaczonej Krzyżem lub Medalem Niepodległości, zebranie i upowszechnienie informacji o tej postaci w środowisku lokalnym oraz przedstawienie wyników swoich poszukiwań w formie filmu.

Opiekunami projektu były: Aleksandra Piekarska, Edyta Wróbel.