23550943_1789213301088782_5611681737991797164_o
Narodowe Święto Niepodległości to święto radosne. Tak też postanowiliśmy je uczcić. Przygotowane przez uczniów kotyliony, dekoracje, zorganizowana dzięki uprzejmości jednego z rodziców naszych kolegów – Pana Michała Leca - wystawa mundurów różnych formacji wojskowych, sprawiły, że odczuliśmy wszyscy świąteczną, radosną atmosferę.
Uczniowie z klas: gimnazjalnej 2d oraz podstawowych: 5a i 7c przygotowali prezentację mulimedialną, film związany z tematyką święta, wystawę prezentującą sylwetki ludzi, którym zawdzięczamy wolność i niepodległość. Do szkolnego święta włączył się także aktyw biblioteczny oraz harcerze. Zorganizowano stoisko z książkami odnoszącymi się do historii Polski w drodze do niepodległości i kartkami pocztowymi. W tym roku szkolnym włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji Mamy Niepodległą, organizowanej przez Fundację Rodziny Józefa Piłsudskiego oraz Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.
Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły mogli wysłać do siebie życzenia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Naszej uroczystości towarzyszyły legionowe pieśni. To był miły, świąteczny, radosny dzień!