czytam
Projekt edukacyjny „Czytam, bo lubię…”

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły uczestniczą w projekcie popularyzującym historię i upowszechniającym czytelnictwo wśród dzieci, które organizuje Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi i Wydawnictwo Literatura. Inspiracją jest najnowsza książka historyczna z cyklu Jest taka historia... Opowieść o Januszu Korczaku Beaty Ostrowickiej.

W pierwszym etapie uczniowie klasy III B poznali literacką postać Janusza Korczaka, wychowawca przeczytał im książkę w przestrzeni szkolnej. W kolejnych poznają sylwetkę Janusza Korczaka w prezentacji multimedialnej, następnie będą rozwiązywać karty pracy przygotowane przez nauczyciela bibliotekarza związane z tematyką książki. W ostatnim etapie trzecioklasiści obejrzą wirualną lekcję przygotowaną przez organizatorów.

Projektowi będzie towarzyszył również konkurs plastyczny, którego inspiracją ma się stać poznana książka i obejrzana lekcja.

Opiekunami projektu na terenie szkoły są: Małgorzata Sośnia i Edyta Wróbel.