Czy można oszukać czas?

WP_20180212_12_38_12_Pro
„ (…)tutaj się coś wydarzyło
Zniknął czas, który zegar odmierzał
Ktoś go ukradł, podstępnie zamienił
Tak, by nikt o tym się nie dowiedział”.

Na to pytanie szukali odpowiedzi uczniowie naszej szkoły w Teatrze Arlekin. Spektakl "Złodziej Czasu", który mogli zobaczyć to ponadczasowa opowieść o przemijaniu, walce z upływającym czasem, gubieniu i szukaniu szczęścia.
Tytułowy Złodziej Czasu to sfrustrowany niepowodzeniami w miłości starzec, który postanowił zemścić się za swoje porażki, kradnąc czas innym. Główny bohater - narrator, aby uratować swojego dziadka przed przedwczesną śmiercią, podejmuje z nim walkę. Okazuje się jednak, że czasu nie można odstąpić, wypożyczyć, schować w pisaku, można go jedynie ofiarować
Komuś, kto za nami tęskni,
Kto do serca nasz czas schowa”.
Piękna muzyka, niezwykła scenografia, wspaniała gra aktorska – to ogromne atuty tego magicznego przedstawienia, które dostarczyło widzom wielu niezapomnianych wrażeń.
Spotkanie w teatrze było również okazją do poznania różnych rodzajów lalek i sposobów ich animacji.