„CO W TRAWIE PISZCZY?”

20181026_102351
Dnia 26 października 2018 r. uczniowie klas I - III wybrali się do Miejskiego Ośrodka Kultury  w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie obejrzeli musical profilaktyczny pt. „Co w trawie piszczy?” w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego FORTE. Aktorzy przedstawili przeróżne stworzenia żyjące na łące.
Mrówka jest pracowita i ciągle gdzieś się śpieszy. Rozmarzony konik polny skacze wysoko ponad źdźbłami trawy i ma kłopoty z jąkaniem. Ubrana w sukienkę w groszki biedronka dba o wygląd, mucha Zyzia trochę zezuje, motyl  godzinami przegląda się w lustrze i ma krzywe nogi, pająk z kolei zamiast sześciu nóg, ma ich aż osiem. Fantastyczna przygoda mieszkańców łąki, a przy tym zaskakujące zwroty akcji połączone ze znakomitym humorem udowadniają, że chociaż wszyscy tak bardzo się od siebie różnią, to tylko wspólnymi siłami mogą pokonać wszelkie trudności i mogą się ze sobą przyjaźnić. Pomysłowe kostiumy, dowcipny scenariusz, poruszająca muzyka i znakomity wokal musicalowy wszystkich aktorów oraz wyraźna myśl i morał płynące z widowiska to z pewnością największe walory tego musicalu.